Pranet.cz představuje inovativní způsob připojení k internetu - vzdušné optické sítě

Významné zvýšení přenosových rychlostí, zejména pro velké datové soubory, se objevilo až s příchodem optických sítí.
To vedlo i ke zvyšování rychlosti připojení k internetu pro koncové uživatele. Ne všude je však připojení pomocí optických vláken realizovatelné. Většinou se může jedna o překážky místní, byrokratické nebo architektonické. O nákladech a časové náročnosti ani nemluvě.

Přitom. Rychlé internetové připojení pro firmy je dnes absolutní nezbytností.
 

Co dělat, pokud z nějakého důvodu není připojení k rozvodům optické sítě možné?


Existuje technologie, která by optické sítě nahradila?

Ano.

Pranet.cz nyní nabízí připojení pro firmy pomocí takzvaných "vzdušných optických sítí".
 

O co jde?

Jedná se o velmi rychlé připojení k internetu pomocí vysokofrekvenčního širokopásmového rádiového signálu, který se vysílá v přímo zacíleném úzkém kuželu mezi dvěma vzdálenými body.

 

Od roku 2006 je Pranet.cz průkopníkem vysokorychlostních datových přenosů na velké vzdálenosti.Dle naší zkušenosti se  původní technologie rádiových přenosů s těmi dnešními nedají vůbec srovnat, neboť ty moderní jsou co do kapacity, rychlosti, bezpečnosti a spolehlivosti, na úplně jiné úrovni.Vzdušné optické sítě jsou novými milníkem v rozvoji rychlého internetu


Na těchto technologiích postavená síť zvládne reálný výkon 1,2+ Gbps, při teoretické propustnosti až 1,5+ Gbps.

Abychom tato čísla uvedli do kontextu, vzdušnou optickou sítí přenesete 100 MB soubor mezi dvěma body za méně než 1 sekundu.

Oproti běžným bezdrátovým technologiím je tedy až 100x rychlejší. Svojí propustností překonává hravě i kabelová připojení a má větší kapacitu než tolik skloňované a jinak velmi dobré 5G sítě.

Přitom je výrazně levnější, a na instalaci měně náročná než pozemní kabelové nebo optické sítě.Je vhodná i pro Vás

Vzdušná optická síť se hodí tam, kde je vysoká hustota přípojných bodů a páteřní síť poskytovatele připojení k internetu  je dostatečně dimenzována na skokový nárůst v rychlostech.

Pranet.cz má hustou síť přípojných bodů na celém území hl. m. Prahy. Vlastní přímé linky do internetu přes dvě na sobě nezávislá datacentra.
 

Přesvědčte se sami

Ověřte si dostupnost rychlého internetu na Vaší adrese v Praze a okolí. Nebo nám zavolejte na tel.: +420 245 00 88 73 a zeptejte se na individuální připojení pro Vaši firmu nebo organizaci.

Rádi Vám poradíme. Garantujeme vysokou stabilitu připojení a nízké investiční a provozní náklady.

Stačí Vám internet na doma? Chtěli byste Internetovou IPTV televizi. Nebo potřebujete kamerový dozor pro Váš dům či firmu?

Pošlete nám nezávazný dotaz pomocí našeho poptávkového formuláře.