Podnikáte? Máte živnost? Firmu? Továrnu či podnik? Jak se můžete připojit do internetu prostřednictvím Pranet.cz?

Jaký je rozdíl mezi firemním a domácím internetem?

Na první pohled mohou být parametry shodné nebo přinejmenším podobné, kdy základní měřenou veličinou je tzv. rychlost připojení.

Pokud jste ale někdy pracovali ve velké firmě nebo v korporaci, tak jste si možná všimli, že internet v práci je podstatně rychlejší a svižnější, než ten, který máte u Vás doma. Není to náhoda. A dává to smysl.

Doma se připojuje nanejvýše několik členů rodiny. V práci se může připojovat deset, sto, a více lidí najednou. A tomu také musí odpovídat dimenzování sítě, a hlavně, dimenzování konektivity směrem do internetu. 

Síť v práci musí kromě potřeb uživatelů také pokrýt potřeby obslužných strojů, kterých nemusí být zrovna málo. Mohou to být desítky nebo stovky pracovních stanic nebo serverů. S velkým počtem uživatelů už dává smysl mít opravdu dobře dimenzované připojení. V případě že není, na chodu vnitrofiremních aplikací to bude na první pohled nepříjemně znát.
 

Není internet jako internet

Svět "podnikového" internetu je tedy zcela odlišný od internetu pro domácnosti. Pokud je v rámci nějaké organizace a/nebo businessu potřeba hlídat propustnost, dostupnost, odezvu, a co se týká uživatelských potřeb je potřeba mít vše "nejlépe ihned" a doba stahování dokumentů, ať už z internetu nebo v rámci intranetu musí být jednoduše blesková, je potřeba k připojení přistoupit poněkud odlišně.

Pranet.cz toto řeší a kromě internetu pro domácnosti nabízí specializované připojení pro firmy a podnikatele.

Pranet.cz také dokáže vybudovat vhodnou nosnou infrastrukturu a tou podporovat chod aplikací a programů, často zcela proprietárního charakteru. To se může třeba týkat správy nějakého portfolia klientů (například u pojišťoven) nebo správu širokého spektra záznamů (například pacientů v nemocnicích).

Pranet.cz je peering partner a je schopen poskytnout internet pro firmy, podniky, instituce a organizace, mající 1000+ počítačů a internetový traffic nepoptávají v řádech Megabitů, ale v řádech Gigabitů.

Další zajímavou službou je Pranet.cz Ad-hoc konektivita, kdy firma spravuje potřeby svých zákazníků a jejich servis na své jméno a konektivita je součástí balíčku jimi nabízených služeb. Typickým příkladem může být zabezpečení a správa sítě, správa databází a vývoj aplikací a programů na míru. Pranet.cz zajišťuje přípoj a vnější obsluhu, ale může také figurovat jako 1 Tier Service Partner.


Jak je to s dostupností?

Vše řečené je jistě zajímavé. To však ale neznamená, že připojení k internetu na té nejvyšší úrovni je mimo Váš finanční dosah. Pranet.cz si udělal jméno právě na tom, že poskytoval podporu projektům a firmám, které ve svých počátcích neměly ani potřebné technické možnosti, ani milionové rozpočty.

Takže ano. Pokud začínáte podnikat nebo se jen snažíte připojit vaší živnost, opravdu nemusíte vynakládat miliony, abyste měli svižný a stabilní internet. Pro firmy, u kterých je připojení k internetu existenční záležitostí pro vztahy s klienty, nabízí Pranet.cz takzvané "zálohované připojení". Mohou ho mít jak velké firmy a korporace, v rámci budování nezávislých spojů, tak i malí živnostníci, na té základní úrovni s cenovkou pod 2 tisíce CZK měsíčně.

Pro poptávku a dotazy nás neváhejte kontaktovat na tel: +420 245 008 873

Poptávkový formulář na připojení pro firmy naleznete ZDE.