Pranet.cz nově nabízí Wi-Fi MESH sytémy pro vaší domácnost, kancelář nebo firmu.

Pranet.cz nabízí WiFi MESH systémy pro Vaší firmu nebo domácnost

 

Připojení pomocí Wi-Fi dnes považujeme za standard pro bezdrátové přenosy dat. Zvykli jsme si na jejich snadnost použití, kdy nejsme vázáni fyzickým kabelem. Nemusíme tedy v domácnosti nebo na firmě pokládat ethernetové kabely, abychom zajistili konektivitu pro každé jednotlivé zařízení, ať už jde o počítače, herní konzole nebo telefony.

To však neznamená, že by Wi-Fi připojení nemělo svoje slabiny. A to největší omezení vychází ze standardu samotného, a vyplývá z použitého vysílacího výkonu nebo spíše jeho radikální omezení.

Wi-Fi jsou v podstatě mikro-zářiče, které pro svojí správnou funkci nespoléhají na vysoký vysílací výkon, ale hlavně na super-citlivosti přijímače. Tato základní vlastnost ovlivňuje negativně i dosah Wi-Fi signálu a následně i rychlost datových přenosů. Je pravidlem, že přenosové kapacity dramaticky klesají už 3 metry od vysílací antény. U běžného domácího routeru může jít o snížení přenosových kapacit na polovinu už 8 metrů od antény. A to čistě pro jedno připojené zařízení. Zkusíte-li navěsit na svojí Wi-Fi například 10 a více zařízení, budou některá z nich mít problém vůbec udržet stabilní připojení, o rychlosti přenosů ani nemluvě.

 

Jaká existují řešení?

 

Prvním skutečně funkčním řešením, které se výrobci Wi-Fi routerů snažili problémy odstranit, byly takzvané opakovače, neboli „repeatery“. Jejich úkolem bylo násobit signál hlavního routeru a předat ho dál. To však mohlo vést ještě k většímu zarušení prostředí, navíc první repeatery nebyly příliš inteligentní, a zařízení zůstávala připojena k jednomu vysílacímu bodu bez ohledu, že se od něj například vzdalovala.

 

 

Co je to Wi-Fi MESH a jak funguje?

 

Mesh – neboli síťová struktura – se skládá z několika vysílacích a přijímacích zařízení o stejném vysílacím výkonu a stejných přenosových kapacit, které jsou rozmístěné v prostoru (bytu nebo firmy) a které jsou navíc propojeny mezi sebou. Při komunikaci s připojeným zařízením a také mezi sebou jednotky MESH inteligentně spolupracují. Připojené zařízení si v prostoru dokáží předávat. Dokáží mu přidělit prioritu. Nebo u dražších verzí k němu přímo směřují vysílací paprsek a maximalizují tak výkon a přenosové rychlosti. Celá MESH síť se chová jako jeden celek a navenek je viditelná jako jedno SSID. Mesh se vyplatí ve větších a rozlehlých prostorech. Dále v členitém prostředí nebo v prostředí, kde lze předpokládat vysoký útlum signálu, například v budovách, kde je ve zdech a stěnách vysoký podíl železných armatur nebo injektáží, které významně utlumují radiový signál. Hodí se také v případě, kdy se na Wi-Fi připojuje více zařízení.Jak Vám může Pranet.cz pomoci?

 

Dodáme Vám na přání celý systém Wi-Fi MESH  a nakonfigurujeme ho tak, aby sloužil plně k Vaší plné spokojenosti. Ať už potřebujete zřídit Wi-Fi MESH v rodinném domě, domácnosti, kanceláři nebo potřebujete pokrýt větší prostory skladu nebo celou budovu firmy, neváhejte se na nás obrátit pro nezávaznou bezplatnou konzultaci nebo si zažádejte o individuální cenovou nabídku pomocí našeho Poptávkového formuláře nebo přímo na tel.: +420 245 008 873